Ирина Шајк – најпопуларната бикини-манекенка за ова лето

За Ирина Шајк последниве неколку седмици беа тешки, откако раскина со холивудскиот глумец Бредли Купер. Но, 33-годишна манекенка тукушто е прогласена за најдобар модел за костими за капење на светот, пред Алесандра Амброзио и Емили Ратајковски. Манекенката која е мајка на едно дете се најде на врвот на овогодината листа „Кралици на костимите за пливање” (Queens of Swimwear), којашто ја состави компанијата за долна облека и костими за капење – Блубела, врз основа на тоа колку манекенките се ппуларни на социјалните мрежи. Така, Ирина заработува до 60.000 фунти по објава на Инстаграм, каде што позира за брендови како што се Луј Витон и Хунза Г. „Ангелот на “Викторија”, Алесандра Амброзио (38) е на второ место. Бразилката просечно добива околу 150.000 допаѓања по објава на Инстаграм, а покрена и свој моден бренд костими за капење – ГАЛ Флорипа. Емили Ратајковски (28), која има 23,3 милиони следачи на Инстаграм, е трета на листата.

Коментарите се затворени.